Wsparcie dla kierowców flotowych


Kompleksowość ofertowa to dla nas priorytet, dlatego też naszym Klientom proponujemy kompletne wsparcie biznesu, zakładające jednocześnie monitoring pojazdów flotowych, analizę pracy kierowców oraz usprawnienie funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

Connected Driver to usługa, będąca elementem kompleksowego wsparcia Twojej floty firmowej, oferowanego przez Finder, skoncentrowana na monitorowaniu, zarządzaniu oraz usprawnianiu działań kierowców flotowych. Daną wypadkową jest tu oczywiście dokładna informacja o lokalizacji kierowcy, umożliwiająca wykonanie szeregu kolejnych akcji. Dzięki platformie lokalizacyjnej WEBFLEET Online, do której uzyskujesz dostęp w ramach Connected Driver, możesz dowolnie planować trasy pracowników, usprawnisz komunikację pomiędzy poszczególnymi jednostkami, otrzymasz analizy stylu jazdy kierowców, dokonasz ich identyfikacji, a także wyraźnie oddzielisz podróże służbowe od prywatnych.

WEBFLEET Planning – optymalne planowanie tras

Możliwość planowania tras i przydzielania zadań kierowcom to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na jakość oraz efektywność wykonywanej pracy. Sprawniejsza realizacja zleceń z kolei umocni pozycję firmy, wpłynie na wzrost zadowolenia Klientów i pozostawi konkurencję daleko w tyle. Weryfikacja harmonogramu działań kierowców jest niezwykle prosta, a komunikacja z nimi usprawniona dzięki Finder Communicator. Możliwość dostosowania czasu minimalnej wizyty oraz funkcja importowania zadań z zewnętrznych systemów skrócą czas wykonania projektu do minimum, windując jednocześnie poziom funkcjonowania przedsiębiorstwa do najwyższych poziomów.

Planowanie tras dla kierowców

WEBFLEET Communicator – komunikacja pomiędzy kierowcą a dyspozytorem

Wspomniany już WEBFLEET Communicator to doskonały kanał komunikacji pomiędzy kierowcami oraz dyspozytorami, który może zostać zintegrowany z nawigacją satelitarną w pojazdach pracowników. Aplikacja ta dostępna jest na smartfony i tablety, co znacznie ułatwia dostęp oraz obsługę. Dzięki Finder Communicator sprawnie przydzielisz zadania, natychmiast otrzymasz raport po ich wykonaniu, a także uzyskasz pewność, że pozostajesz w stałym kontakcie ze swoimi pracownikami.

Komunikacja kierowca - dyspozytor

Eco Driving, czyli analiza stylu jazdy kierowców

Rankingi, trendy i analizy stylu jazdy, dostępne za pośrednictwem WEBFLEET Online, ujawnią jakość pracy kierowcy oraz jego stosunek do auta, którym się porusza. Wnikliwe dane posłużą również jako źródło wiedzy w procesie doszkalania kierowców z zakresu ekonomicznej jazdy. Stosowanie się do zasad eco-drivingu pozwoli natomiast na uzyskanie znacznych oszczędności oraz obniżenie wydatków na paliwo i częste serwisowanie pojazdów. Aplikacja WEBFLEET EcoDriver dostarczy pracownikom danych odnoście przebytych podróży, wystawiając aktualną ocenę Eco. System monitoruje najważniejsze parametry pracy pojazdu, a także wskazuje statystyki na temat poszczególnych elementów stylu jazdy, w tym oczywiście przyspieszanie, płynność jazdy czy hamowanie.

Analiza stylu jazdy i eco driving

Identyfikacja i autoryzacja kierowców

Identyfikacja i autoryzacja kierowców możliwa będzie poprzez zastosowanie dedykowanych czytników, kart identyfikujących oraz chipów. Tego typu działanie pozwala na szczegółowe rozliczenie kierowcy z wykonanej przez niego pracy, z uwzględnieniem danego pojazdu, ilości przebytych kilometrów oraz sposobu eksploatacji auta, a więc osiągania danych prędkości, zużycia paliwa czy wykorzystania pojazdu do celów prywatnych.

Identyfikacja i autoryzacja kierowców

Monitorowanie wykorzystywania auta w celach prywatnych

WEBFLEET Online umożliwia dodatkowo rozróżnienie trybu jazdy, z uwzględnieniem podróży prywatnych oraz służbowych. W przypadku jazdy prywatnej pracownik może liczyć na całkowitą anonimowość, a więc również brak dostępu do jego bieżącej lokalizacji. Na tej podstawie tworzyć można szczegółowe raporty i rozliczenia.

Identyfikacja jazd służbowych i prywatnych

Connected Driver to zatem jedna z tych usług, które doskonale usprawniają funkcjonowanie jednego z najtrudniejszych w procesie zarządzania segmentów firmy – pracowników terenowych. Nie ryzykuj zatem oraz oszczędź czas i ogranicz wydatki dzięki kompleksowemu wsparciu Twojego biznesu, oferowanego przez WEBFLEET .