Dostawca przeglądarki internetowej Mozilla Firefox wycofuje wsparcie dla wtyczki Microsoft Silverlight, która jest wykorzystywana przez Finder Online. Zaplanowana aktualizacja przeglądarki, zgodnie z informacjami podawanymi przez Mozilla, nastąpi 7 marca. Oznacza to, że po tym terminie Finder Online przestanie działać w tej przeglądarce, jednak nie ma żadnych powodów do obaw. Przygotowaliśmy znakomite rozwiązania tej sytuacji.

Rozwiązania, które proponujemy poniżej są bardzo wygodne i jednocześnie proste w użyciu. Chcemy zapewnić wszystkim naszym użytkownikom komfortową pracę z aplikacją, jednocześnie nie wymagając dodatkowych, czasochłonnych czynności. Proponujemy wybór jednego z rozwiązań:

ie Microsoft Internet Explorer – przeglądarka, która obsługuje wtyczkę Silverlight. Rekomendujemy przeglądarkę Internet Explorer w wersji 11. W systemie Windows 10 jest ona dostępna, jako funkcja systemu. Należy wyszukać Internet Explorer w Menu Start i uruchomić przeglądarkę. Jeśli nie można jej odnaleźć, być może jest ona wyłączona – Panel Sterowania/ Programy i funkcje (w widoku Ikon) lub Odinstaluj program (w widoku Kategorii)/ Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Należy znaleźć przeglądarkę Internet Explorer 11 na liście funkcji i upewnić się, że jest zaznaczona. Jeśli konieczna jest instalacja przeglądarki, plik instalacyjny dla właściwego systemu Windows można pobrać tutaj. Zarówno włączenie jak i instalacja wymaga uprawnień administratora.

finderFinder Desktop – nowa aplikacja pracującą poza przeglądarką internetową. Wygląda i działa dokładnie tak, jak Finder Online, ale nie wymaga w ogóle przeglądarki internetowej. Po zainstalowaniu, aplikację można uruchomić ikoną z pulpitu. Nie trzeba zmieniać swojej ulubionej przeglądarki internetowej – można korzystać z niej nadal do przeglądania stron internetowych, a Finder Online uruchamiać ikoną z pulpitu. Plik instalacyjny Finder Desktop można pobrać tutaj.Po pobraniu i uruchomieniu pliku instalacyjnego, wystarczy podążać za wskazówkami instalatora. Instalacja jest bardzo prosta i zajmuje tylko chwilę. Trzeba mieć odpowiednie uprawnienia, aby samodzielnie zainstalować aplikację.

firefoxMozilla Firefox ESR (Extended Suport Release) – przeglądarka Firefox o rozszerzonym wsparciu, przeznaczona dla biznesu, edukacji i instytucji, której cykl wydawniczy wynosi jeden rok. Jej zaletą jest wysoka stabilność. Więcej o Firefox ESR znajduje się na stronie produktowej. Plik instalacyjny przeglądarki można pobrać tutaj. Po zainstalowaniu Firefox ESR, można uruchamiać naszą aplikację w tej przeglądarce. Wizualnie to wciąż ten sam zwyczajny Firefox, jednak z przedłużonym okresem wsparcia dla Silverlight do maja 2018. Przeglądarka Firefox zostanie nadpisana przeglądarką Firefox ESR, ale wszystkie zakładki, opcje i ustawienia zostaną zachowane. W celu instalacji obu przeglądarek na komputerze, należy zainstalować Firefox ESR – nadpisze on przeglądarkę Firefox. Następnie należy pobrać plik instalacyjny Firefox i zainstalować jeszcze raz przeglądarkę podając inną niż domyślna ścieżkę instalacji w instalatorze.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami: dok@finder.pl, tel.: +48 22 346 00 46.