Czy potrzebujesz wdrożyć system zarządzania flotą z swoim przedsiębiorstwie?

Czy potrzebujesz wdrożyć system zarządzania flotą z swoim przedsiębiorstwie?

Po pierwsze należy się zastanowić jakie problemy chcemy rozwiązać instalując monitoring GPS. Wprowadzenie systemu GPS w przedsiębiorstwie pozwala wytropić i rozwiązać problemu związane z kosztami eksploatacji samochodów, wygenerować niezbędne informacje o trasach, prędkości, spalaniu, a nawet obrotach silnika.

Według badań instalacja monitoringu w średniej wielkości firmie obniża koszty związane z wydatkami na paliwo o 13% oraz zwiększa o 23% liczbę obsługiwanych zleceń. Firmy, które dostarczają systemy potrzebne do zarządzania flotą jasno i klarownie dokumentują korzyści z telematyki. Liderem na polskim rynku jest firma Finder S.A, która jest częścią międzynarodowej grupy TomTom Telematics. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na technologię monitoringu, do której zalicza się lokalizację w czasie rzeczywistym oraz pasywną, ponieważ wybranie sposobu przesyłania danych wpływa na raportowanie, co ma duże znaczenie dla przedsiębiorstwa. Poszukiwanie najlepszego dostawcy systemu do zarządzania flotą wiąże się z precyzyjnym określeniem potrzeb oraz przeanalizowaniem ofert.

Na szczęście dostawcy oferują darmowe testy platform do monitorowania, można zatem sprawdzić, jakie korzyści z tego wynikają oraz jakie parametry są niezbędne dla przedsiębiorstwa. Należy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie, mapy na platformie, serwis i aktualizacje systemu, oraz gwarancję i pakiety szkoleniowe. Przeprowadzenie takich zabiegów pozwoli uniknąć wybrania niekompetentnej firmy i późniejszych problemów w egzekwowaniu warunków współpracy.