5 powodów dla których warto korzystać z monitoringu pojazdów

5 powodów dla których warto korzystać z monitoringu pojazdów

Każda firma może zyskać korzystając z systemów monitoringu pojazdów, bez względu na to iloma samochodami dysponuje. W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie takimi systemami, ponieważ przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z korzyści, które bezpośrednio mają wpływ na prowadzony biznes. Warto korzystać z monitoringu pojazdów ponieważ można:

  1. zaoszczędzić pieniądze – kontrolujesz zużycie paliwa, pokonywane trasy oraz czas spędzany w trasie, a zarządca flotą może dzięki temu ograniczyć nadużycia i kradzieże.
  2. zaoszczędzić czas – moduły zainstalowane w pojazdach podają zarządcom floty informacje o kończącym się ubezpieczeniu, dacie obowiązkowego badania technicznego oraz przeglądu.
  3. zwiększyć bezpieczeństwo – samochód jest kontrolowany pod względem rozwijanej prędkości, zatem pracodawca może wpłynąć na styl jazdy kierowcy, który zachowuje się nieodpowiedzialnie. Dodatkowo można namierzyć samochód co zapobiega kradzieżom.
  4. optymalnie zarządzać sprzętem – systemy monitorowania pozwalają sprawdzić aktualny status pojazdu, analizować trasy i przebyte dystanse, oraz rozliczyć prywatny i służbowy czas. Znacznie ułatwia to podejmowanie decyzji związanych z eksploatacją i serwisowaniem pojazdu.
  5. zarządzać pracownikami – można online lokalizować kierowcę oraz go zidentyfikować. Ponadto monitoring daje możliwość do zweryfikowania czasu spędzonego na wykonywaniu zadań związanych z użyciem auta oraz przerw w pracy. Pomaga to precyzyjnie rozliczyć obowiązki i zapobiega nadużyciom.

System monitoringu GPS ma znacznie w prowadzeniu przedsiębiorstwa, pozwala oszczędzić czas, zarządzać mobilnymi środkami, zautomatyzować pracę oraz w praktyce wykorzystać informacje związane bezpośrednio z eksploatowaniem pojazdów, co pozwala usprawnić łańcuch decyzyjny.