Zima to czas nieoczekiwanych wydarzeń na drodze – bądź w stałym kontakcie z kierowcą

Zima to czas nieoczekiwanych wydarzeń na drodze – bądź w stałym kontakcie z kierowcą

Zarządzanie flotą i pracownikami w trasie zimą wymaga dodatkowej czujności. Zmieniające się warunki pogodowe, wyłączenia dróg z ruchu w wyniku kolizji i wypadków drogowych oraz szereg innych utrudnień znanych właścicielom firm przewozowych to prawdziwe wyzwania logistyczne.Aplikacja mobilna WEBFLEET umożliwia natychmiastowy monitoring auta w trasie oraz ciągłą, sprawną komunikację z kierowcą. Za pomocą smartfona aplikacja monitoruje przebieg trasy i dostarcza na bieżąco informacji o aktualnej lokalizacji samochodu. Raport na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się kierowca i jak się wywiązuje z realizacji zamówienia przewozowego jest dostępny bez przerwy, co sprawia, że informacje takie można także przekazać klientom oczekującym na dotarcie do nich kierowcy. Dzięki tym rozwiązaniom, które oferuje WEBFLEET: ekologiczna, bezpieczna i ekonomiczna realizacja trasy może być zrealizowana nawet w zimowej aurze i przy jej niespodziankach pogodowych.

Komunikacja z kierowcą oszczędza czas i pieniądze

Dzięki rozwiązaniom dostępnym w systemie WEBFLEET kierowca ma stałą łączność z bazą. Wszelkie zmiany w ruchu, komunikaty o wypadkach drogowych i ostrzeżenia meteorologiczne docierają do kierowcy tak szybko, jak tylko zostaną przekazane do bazy przez serwisy informacyjne. Bieżący monitoring auta i wiedza o tym, w jakim punkcie trasy się ono znajduje, pozwala wychwycić każdy problem, od awarii samochodu poprzez unieruchomienie auta w korku, kończąc na wydarzeniach drogowych związanych z intensywnymi opadami śniegu lub utrudnieniem tras przez błoto pośniegowe. Stały kontakt kierowcy i bazy to także pewność, że w razie problemów zdrowotnych kierującego, zatrzymania ruchu na danej trasie i wszelkich innych wypadków losowych możliwe będzie podjęcie decyzji o udzieleniu pomocy w trasie lub podstawieniu samochodu zastępczego do klienta. Każda z losowych sytuacji zostanie natychmiast zdiagnozowana, a ostrzeżenia meteorologiczne niezwłocznie trafią do kierowcy.

WEBFLEET to system rozwiązań optymalizujących transport przez cały rok, a zimą – najlepsza z możliwych opcja bezpiecznego i ekonomicznego zarządzania firmą transportową lub przewozową.