Zalety rozwiązań mobilnych

Zalety rozwiązań mobilnych

Zarządzanie flotą samochodów firmowych, szczególnie rozbudowaną flotą o dużej ilości aut, jest zajęciem niezwykle wymagającym. Nowoczesne technologie, takie jak systemy telematyczne pozwalają na skuteczną i łatwą kontrolę aktualnego stanu całej floty z jednego urządzenia. Mobilne aplikacje, takie jak Finder Online umożliwiające stały monitoring pojazdów, optymalizacji floty i zarządzania pracownikami. Przyjrzyjmy się zaletom mobilnych systemów telematycznych.

Aplikacje mobilne umożliwiają szybką i sprawną komunikację pomiędzy zarządzającym flotą a kierowcami. Dzięki temu jest on w stanie w szybki sposób poinformować kierowcę o nowych zadaniach. Powiadomienie, to nie tylko wysłanie adresu. Obecnie zarządzający flotą może przekazać kierowcy informacje o najszybszej trasie oraz przewidywanym czasie dotarcia na miejsce.

Drugą ważną funkcją aplikacji mobilnych jest to, że umożliwiają korygowanie stylu jazdy w czasie rzeczywistym. Może się to odbywać na dwa sposoby. Po pierwsze, kierowca może otrzymywać komunikaty w momencie wykrycia przez system zdefiniowanych przez zarządzającego flotą zdarzeń. Przykładowo system może poinformować kierowcę o konieczności dostosowania prędkości do obowiązującego limitu lub firmowych rekomendacji dotyczącej ekonomicznej jazdy. Dodatkowo, operator systemu widząc niepokojące i nieoczekiwane zdarzenia może poinformować o nich kierowcę poprzez wysłanie do niego odpowiedniego komunikatu. Otrzymanie wiadomości ułatwia kierowcy dostosowanie stylu jazdy zarówno do warunków drogowych jak i wytycznych obowiązujących w firmie.

Oczywiście to tylko dwie wybrane zalety aplikacji mobilnych. Rozwiązania Finder Online zawierają szereg dalszych przydatnych funkcjonalności ułatwiających pracę zarówno menagerów flot, jak i kierowców aut firmowych.