Wykorzystaj maksymalnie dostępne w firmie zasoby floty! Unikaj korków z platformą WEBFLEET

Wykorzystaj maksymalnie dostępne w firmie zasoby floty! Unikaj korków z platformą WEBFLEET

Codzienną niedogodnością w coraz większej ilości miast są nieustające korki – tworzące się już nawet poza godzinami szczytu. Kierowcy szukają kolejnych sposobów na omijanie ich i maksymalne skracanie czasu podróży. Dla kierowców zawodowych i podróżujących służbowo bardzo często jest to kwestia dostarczenia towaru na czasu lub dotarcia na umówione spotkanie.

Jak usprawnić przejazdy samochodów flotowych w firmie?

Czas spędzony w korkach to mniej czasu u klienta, stres, a w konsekwencji dalsze pogorszenie wydajności i spadek morale załogi. Należy zapobiegać takim sytuacjom. Dobra organizacja tras i czasów przejazdu to połowa sukcesu. Druga część, to odpowiednie wyposażenie samochodów służbowych i wykorzystanie nowoczesnych metod zarządzania flotą. Systemy monitorujące – takie jak WEBFLEET, na bieżąco podają najlepsze rozwiązania organizacyjne dla poszczególnych pojazdów floty. Raporty są oparte na błyskawicznych analizach danych przesłanych z satelitów, instytucji monitorujących ruch na drodze i innych źródeł. Dzięki temu kierowcy i operatorzy dostają gotowe wytyczne, pozwalające między innymi omijać korki.

Dane zbierane z kolejnych pomiarów są przydatne już na etapie planowania tras – podają średnie czasy przejazdu danego kierowcy, co pozwala opracować kolejne trasy nawet z uwzględnieniem indywidualnych możliwości danego samochodu i kierowcy.

Omijaj korki z WEBFLEET

Jedną z funkcjonalności tej aplikacji jest właśnie monitorowanie trasy przejazdu online na podstawie danych geolokalizacyjnych innych pojazdów. Pomiary są dokonywane w kilkuminutowych odstępach. Dzięki temu możliwe jest podawanie w czasie rzeczywistym najlepszej aktualnie trasy tak, by uniknąć tworzących się zatorów drogowych.

Posiadając dane o remontach, wypadkach i innych czasowych utrudnieniach, system również wykorzystuje je podczas pokazywania trasy i proponowania tej z najkrótszym czasem przejazdu. Zbierając zwrotnie dane z innych pojazdów floty poruszających się po trasie, uzupełnia swoją bazę o kolejne dane, które poprawiają dokładność i aktualność informacji.