WEBFLEET TachoShare, czyli jak zapanować nad tachografem cyfrowym

WEBFLEET TachoShare, czyli jak zapanować nad tachografem cyfrowym

Platforma WEBFLEET udostępnia wiele sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań, które pomagają w codziennym zarządzaniu flotą, a jednym z takich rozwiązań jest WEBFLEET Tachograph Manager. Jest to narzędzie, które służy przede wszystkim do obsługi tachografów cyfrowych zainstalowanych w pojazdach kierowców. Od czerwca 2019 roku każdy pojazd, który świadczy zarobkowe usługi transportowe, będzie musiał zostać wyposażony w inteligentny tachograf. Oznacza to, że Ci kierowcy, którzy byli mocno przywiązani do tachografów analogowych, będą musieli przestawić się na nowe, cyfrowe urządzenie. Jakie funkcje systemu WEBFLEET są pomocne przy obsłudze tachografów cyfrowych?

Tachograf cyfrowy – łatwiejszy w obsłudze

Do codziennej obsługi tachografu cyfrowego kierowca potrzebuje specjalnej spersonalizowanej karty. Umieszcza ją w urządzeniu w momencie rozpoczęcia pracy. Nowy tachograf to urządzenie zaawansowane technologicznie. Nie wymusza na nas ręcznego wprowadzania podstawowych informacji. Cyfrowe rejestratory są wyposażone w moduł GPS, który pozwala na monitoring pojazdu. Każdy kierowca ma obowiązek ewidencjować swój czas pracy, konieczne postoje oraz czas, jaki przeznacza na odpoczynek. Dzięki nowoczesnym tachografom może to robić w znacznie prostszy sposób niż w przypadku tachografów analogowych.

Jeszcze łatwiej dzięki WEBFLEET

Zdalny dostęp do danych z tachografów daje możliwości lepszej kontroli tego, co dzieje się z flotą każdego dnia. Pozwala również wykryć nieprawidłowości czy nadużycia, których dopuszczają się kierowcy. WEBFLEET TachoShare umożliwia zdalne pobieranie plików DDD i przechowywanie zgromadzonych danych nawet przez 2 lata w specjalnej bazie. Informacje o każdym z zatrudnianych kierowców są pobierane w odstępach tygodniowych, a dane związane z pojazdami w odstępach miesięcznych. Dzięki dostępowi zdalnemu można więc zaoszczędzić na kosztach związanych z koniecznością cyklicznego powracania kierowców do bazy. Pobieranie zdalne daje możliwość szybkiego uzyskania dostępu do danych w centralnym biurze firmy. Tam, gdzie zdalne pobieranie plików DDD z tachografu cyfrowego nie zawsze sprawdza się w przypadku całej floty, można wykorzystać opcję ręcznego pobierania danych i importować je do jednego, centralnego systemu.