TOMTOM TELEMATICS liderem w Europie

TOMTOM TELEMATICS liderem w Europie

W 2016 roku TomTom Telematics przekroczył kolejną barierę. Liczba samochodów, w których wykorzystywane są systemy oferowane przez firmę przekroczyła 700 tysięcy. Tym samym światowy lider nawigacji samochodowej kontynuował serię doskonałych wyników i umocnił się na pozycji lidera również na rynku rozwiązań flotowych i monitoringu pojazdów, obsługując ponad 46 tysięcy klientów. Udział rynkowy TomTom Telematics to ponad 10 procent. Na drugim i trzecim miejscu w Europie znajdują się odpowiednio Masternaut oraz Microlise.

Dyrektor Zarządzający TomTom Telematics Thomas Schmidt zapewnia, że firma będzie nadal pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które pomogą klientom na redukcję kosztów oraz zwiększenie efektywności flot pojazdów, niezależnie od ich rodzaju. Zapowiada stworzenie nowych aplikacji oraz wdrożenie nowych rozwiązań, które przyniosą klientom jeszcze większe korzyści. W rezultacie tych działań przewidywane jest zwiększenie zarówno rentowności jak i zysków firmy.

Europejski rynek flotowy to około 36 milionów pojazdów. Penetracja rynku szacowana jest na niewiele ponad 17 procent. Jednocześnie przewidywane jest podwojenie rynku do końca 2020 roku. Tym bardziej, że rynek „starego kontynentu” jest bardzo niejednorodny i jego penetracja w poszczególnych krajach waha się od 5 do 30 procent.

Wyniki firmy po raz drugi z rzędu zostały docenione w najnowszym raporcie dotyczącym rynku flotowego w Europie przygotowanym przez analityków z Berg Insight.