I Międzynarodowe Targi EkoFlota 2016

I Międzynarodowe Targi EkoFlota 2016

I Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, które – przypominamy – odbyły się 20 października 2016, już na nami. Zwiedzający mogli podziwiać i przetestować wyjątkowe pojazdy o napędach alternatywnych, wysłuchać interesujących wykładów oraz finalnie być świadkami panelu dyskusyjnego z udziałem znawców tematyki ekologicznej. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 46 firm, w tym również nasza marka – Finder.
Na stanowiskach można było podziwiać ekologiczne auta, m.in. po raz pierwszy prezentowany w Polsce model Hyundai Ioniq w odmianie hybrydowej, hybrydowej typu Plug-in i w pełni elektrycznej, ponad to premierowo Toyotę CH-R Hybrid, a także Toyotę Prius, Volvo XC90 T8, BMW i8, BMW i3, Nissana e-Nv200, Teslę oraz wiele innych ekologicznych i zaawansowanych technologicznie modeli. Wśród wielu atrakcji dnia do szczególnych można zaliczyć polską premierę Mercedesa Klasy E w odmianie kombi.

Poza koncernami motoryzacyjnymi swoje stanowiska przygotowały również firmy dostarczające usługi finansowe, serwisowe, prawne oraz telematyczne. Wśród nich można wymienić choćby Alphabet, Carport, Carefleet, NFM/Hertz, Rentis, Volkswagen Financial Services czy 99Rent. Na stoiskach Ecologic, Emapy, Trackimo i Quasara zwiedzający mogli poznać systemy umożliwiające monitoring pojazdów. W tej grupie prezentowała się również nasza firma. Odwiedzający chętnie pytali naszych ekspertów o techniki lokalizacyjne oraz szczegóły naszej pracy. Wielu zainteresowanych przyznawało, że usługi telematyczne to istny klucz do sukcesu przedsiębiorstw, dysponujących zasobami mobilnymi, co szczególnie cieszy i motywuje do ciągłego poszerzania oferty.

Na stoisku Instytutu Transportu Samochodowego wystawiony został samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz specjalistyczna aparatura badawcza, wykorzystywana do analizy emisji substancji szkodliwych spalin w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego. Sporą atrakcją były stoiska z elektrycznymi deskorolkami, rowerami i skuterami, a także ekspozycja Ursusa, gdzie mogliśmy podziwiać autobus elektryczny tej polskiej firmy.

Poza statycznymi prezentacjami można było na własnej skórze przetestować samochody, do których należeć będzie przyszłość motoryzacji. Do dyspozycji oddano 30 pojazdów hybrydowych oraz w pełni elektrycznych. Wśród nich choćby Renault Kangoo Z.E., Nissan LEAF, Volvo XC90 T8, BMW i3, czy Volkswageny e-Golf i Passat GTE. Swoje Miasteczko Testowe przygotowała także Toyota, gdzie zaprezentowano pełną gamę pojazdów hybrydowych Toyoty oraz Lexusa.
Równolegle do wydarzeń na głównej hali, w sali konferencyjnej odbywały się prelekcje. Prelegenci opowiadali o wykorzystaniu elektryki w motoryzacji, powoływali się na ekologię oraz mówili o nowoczesnych technikach w zarządzaniu flotą.

Podczas pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej EkoFlota, zostały rozdane nagrody przyznawane przez redakcję Menadżera Floty. Statuetki z rąk sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierza Smolińskiego odebrały 99Rent za innowacyjną ofertę wynajmu pojazdów na stacjach Lotos, Ecologic za rozwiązanie mobilne roku (Platforma Ecologic), Ursus za ekologiczny pojazd roku oraz ERGO Hestia za flotę ekologiczną roku, w której skład wchodzą hybrydowe pojazdy Toyoty.

Targi zostały niezwykle ciepło przyjęte przez wystawców, zwiedzających oraz partnerów. Już dziś zapowiadana jest ich druga edycja, organizowana na jeszcze wyższym poziomie.