Szczyt przedświąteczny – jak uniknąć opóźnień w doręczaniu przesyłek?

Szczyt przedświąteczny – jak uniknąć opóźnień w doręczaniu przesyłek?

Okres przedświąteczny to wzmożony czas pracy dla firmy kurierskich. Szacuje się, że przed świętami liczba przesyłek dostarczanych przez kurierów wzrasta, aż o 70% w stosunku do liczby paczek dostarczanych w normalnym czasie funkcjonowania firmy. Tak duże natężenie spowodowane jest przede wszystkim tym, że klienci zrażeni wizją odwiedzania zatłoczonych galerii handlowych i staniem w długich kolejkach, często decydują się na zakupy w sklepach internetowych, wybierając dostawę do domu, za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Planowanie tras i lepsza logistyka dzięki aplikacji Finder

Firmy kurierskie często w okresie wzmożonego zainteresowania ich usługami zatrudniają dodatkowych pracowników sezonowych oraz wydłużają godziny pracy swoich kurierów. Zabiegi te jednak nie dałyby pożądanego efektu, gdyby nie odpowiednie zaplanowanie harmonogramu dostaw oraz tras przejazdów. Rozwiązaniem, które niezwykle usprawnia pracę firm kurierskich są współpracujące z GPS, systemy telematyczne.

Aplikacje takie jak te proponowane przez firmę Finder znacząco ułatwiają planowanie dostaw oraz umożliwiają weryfikację ich realizacji. Aplikacja pozwala na dokładne zaplanowanie harmonogramu dostaw, z zaznaczeniem lokalizacji wizyty, ustaleniem minimalnego czasu takiej wizyty oraz analizą realizacji zadań. Dzięki stałemu kontaktowi z kierowcą oraz dostępem do aktualnych danych o sytuacji na drogach, z łatwością można nadzorować i modyfikować pracę kurierów tak, by była ona jak najbardziej efektywna.