Smartfon w służbie kierowcy

Smartfon w służbie kierowcy

Smartfon jest narzędziem wielofunkcyjnym, dzięki czemu znajduje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie życia. Ze względu na swoją funkcjonalność, może doskonale służyć kierowcy w trudach poruszania się po drogach miasta lub autostradach. W aucie wykorzystywany jest najczęściej jako GPS czy odtwarzacz muzyczny, jednak w dobie XXI wieku twórcy aplikacji prześcigają się w pomysłach na to co jeszcze możesz zrobić za pomocą swojego telefonu – również podczas jazdy.

Masz punkty za przekroczenie prędkości i nie chcesz kolejnych na swoim koncie? Doskonale sprawdzi się dla Ciebie jedna z aplikacji „antyradar” zainstalowana i włączona podczas jazdy. Dzięki niej, nie dość że unikniesz miejsc gdzie ustawione są radary, to jeszcze możesz ominąć roboty drogowe i wszelkiego rodzaju utrudnienia na drodze, ponieważ jej użytkownicy w czasie rzeczywistym aktualizują dane.

Kolejnym atutem posiadania smartfonu w samochodzie jest aplikacja, dzięki której obliczymy średnie spalanie paliwa, średnią prędkość oraz koszty przejazdu – słowem: eco driving i analiza stylu jazdy. Dzięki takim danym zyskamy wiedzę o tym, czy szanujemy nasze auto, czy preferujemy ekonomiczny styl jazdy czy nawet jakiej jakości było paliwo, które zatankowaliśmy.

Natomiast dla kierowców, którym zdarza się zapomnieć gdzie zaparkowali swoje auto przydatna okaże się aplikacja, dzięki której możemy zaznaczyć na mapie punkt, w którym zostawiliśmy nasze auta – a po udanych zakupach czy grzybobraniu bez problemu odnajdziemy je dzięki GPS. Istotne jest jednak, aby każdorazowo sprawdzić czy korzystanie z aplikacji wymaga dostępu do internetu, ponieważ w razie kłopotów z zasięgiem może być to sporym ograniczeniem.

Rzeczą oczywista jest również bezpieczeństwo, dlatego jakkolwiek nasz smartfon będzie nam służył podczas podróży – pamiętaj, aby zawsze skupiać się na drodze.