Kilka słów o TMS

Kilka słów o TMS

TMS, czyli Transport Managment System, to system, który służy do zarządzania transportem w firmie. Jest to taki rodzaj oprogramowania Enterprise Resource Planning – ERP, który dedykowany jest branży logistyczno-transportowej.

Dotyczy to nie tylko transportu własnego, ale również flot do których zalicza się kilka albo kilka tysięcy pojazdów. Systemów telematycznych na rynku jest wiele, niewątpliwym liderem jest firma Finder S.A, która posiada ponad 15 letnie doświadczenie w Polsce oraz jest częścią międzynarodowej grupy TomTom Telematics, będąca światowym liderem w dostawie usług telematycznych. Do każdej firmy można dopasować odpowiedni system telematyczny, który zoptymalizuje pracę flot transportowych oraz usprawni łączność między kierowcami ciężarówek a systemami zarządzającymi ich pracą. Popularność systemów telematycznych w ostatnich latach bardzo się zmienia – wzrasta, a coraz więcej przedsiębiorstw sięga po takie rozwiązania, żeby wygenerować oszczędności oraz zoptymalizować zasoby. Dzieje się tak, dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji jakie umożliwiają systemy TMS, które umożliwiają mniej lub bardziej rozwiniętej firmie efektywniejszą organizację pracy.

Setki firm w Polsce korzystają z takich systemów, głównie ze względu na coraz dynamiczniej i prężniej rozwijający się rynek, gdzie rośnie coraz większa konkurencja. Rynek telematyczny stale się rozwija, dlatego warto sięgnąć po takie rozwiązanie również ze względu na własną wygodę.