Jak realizować więcej zleceń bez konieczności powiększania floty?

Jak realizować więcej zleceń bez konieczności powiększania floty?

Szybka realizacja zleceń i gotowość, by dostosować się do niespodziewanych wydarzeń, to największe atuty dobrych firm dostawczych. Jeśli dane przedsiębiorstwo chce osiągnąć taki poziom usług,  powinno wykorzystywać odpowiednie narzędzia, które pozwolą na maksymalne, a jednocześnie bezpieczne zarządzanie czasem pracy kierowców.

Jak usprawnić funkcjonowanie firmy dostawczej?

Optymalizacja w transporcie w największym zakresie obejmuje monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym i takie planowanie trasy, które pozwala na jak najlepsze wykorzystanie pojazdu. Dzięki lepszemu zarządzaniu flotą możemy więcej zarobić, a jednocześnie ponosimy mniejsze koszty. Współczesne technologie umożliwiają bardzo szybkie przeprowadzenie usprawnień i wdrożenie zmian. Wystarczy implementacja takich aplikacji jak WEBFLEET, by fleet management zaczął przynosić wymierne korzyści finansowe.

Nie tylko lokalizacja

Aby fleet management przebiegał prawidłowo, konieczne jest pozyskanie kluczowych informacji. Najważniejsza to oczywiście dokładna lokalizacja samochodów danej floty. Aby optymalnie wykorzystywać czas pracy kierowcy, spedytor czy inny pracownik odpowiedzialny za zarządzanie flotą musi uzyskać informację z tachografu samochodowego, by dowiedzieć się, jak długo pracownik może prowadzić samochód bez konieczności postoju.

Funkcja pozostałego czasu pracy

Aplikacja WEBFLEET obejmuje funkcję  „Pozostały czas jazdy”. Dzięki niej możemy określić, czy nasz kierowca będący w drodze, zdąży dowieźć ładunek, jeśli na przykład dostajemy informację, że na trasie jego przejazdu zdarzył się wypadek. Nieprzewidziane problemy mogą spowodować, że skończy mu się czas jazdy i będzie musiał zjechać na przerwę. Inną sytuacją, kiedy funkcja ta może być pomocna, jest nieprzewidziane pilne zlecenie od klienta. Nawet jeśli nasz kierowca jest w pobliżu, nie oznacza to, że może wykonać takie zadanie. Czasami kończy mu się określony przepisami czas pracy i musi odczekać minimum 11 godzin, aby wznowić jazdę. Aplikacja pozwala śledzić czas pracy kierowców zarówno w ujęciu dziennym, jak i tygodniowym.

Rozwiązania systemu WEBFLEET pozwolą Ci na lepsze administrowanie pracą kierowców i optymalne wykorzystanie floty pojazdów. Dzięki zwiększeniu wydajności pracy będziesz mógł zrealizować więcej zleceń bez konieczności powiększania floty o kolejne pojazdy. Wystarczy odpowiednia analiza danych dostarczanych przez nasze aplikacje, by wprowadzić zmiany, które w krótkim czasie przyniosą Ci wymierne korzyści.