Ożywienie na drogach a gospodarka

Ożywienie na drogach a gospodarka

Transport jest jednym z czułych barometrów gospodarki. Gdy firmy przewożą więcej towarów, to znak że gospodarka idzie w dobrym kierunku. W ciągu trzech ostatnich miesięcy kierowcy samochodów flotowych przejechali aż o 6 proc. więcej kilometrów niż w analogicznym okresie 2012 r. – wynika z naszej analizy.

 

W okresie maj – lipiec 2013, kierowcy aut flotowych z prawie 1500 firm handlowych, dystrybucyjnych i usługowych korzystających z usług monitoringu pojazdów firmy Finder S.A., przejechali w sumie ponad 245 milionów kilometrów. Rok wcześniej w analogicznym okresie, kierowcy z tych samych firm pokonali ich znacznie mniej, około. 231 milionów. Zauważalny wzrost przebiegów o ponad 6 proc. w ciągu ostatniego roku oznacza, że firmy rzeczywiście otrzymują więcej zleceń i realizują więcej zamówień niż przed rokiem. Wzrost przebiegów realizowanych w skali całej gospodarki może być jeszcze wyraźniejszy. Trzeba pamiętać, że floty zarządzane przy pomocy naszego systemu funkcjonują wydajniej i oszczędniej, zbędne przejazdy są eliminowane, a zadania i trasy są precyzyjnie planowane pod kątem ich optymalizacji.

 

Z naszych obserwacji w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wynika, że coraz więcej polskich firm otwiera się na nowoczesne technologie, które pomagają w lepszej organizacji pracy mobilnych pracowników i podnoszą efektywność firmowego transportu. Całkowita liczba przejechanym kilometrów w ciągu ostatnich trzech miesięcy przez wszystkie pojazdy naszych ponad 2 tys. obecnych klientów to ponad 302 miliony. Miesięczny pokonany dystans to przeszło 100 milionów, podczas gdy w zeszłym roku było to około 83 miliony kilometrów.  Istotne jest to, że przy wsparciu naszych rozwiązań lokalizacyjnych te miliony kilometrów pokonywane są celowo, oszczędnie i efektywnie.

 

Ożywienie gospodarcze dostrzegli także zarządcy płatnych odcinków dróg, którzy informowali niedawno, że natężenie ruchu na autostradach w lipcu 2013 r. było większe aż o kilkanaście procent niż przed rokiem. Potwierdzeniem symptomów ożywienia są dane Głównego Urzędu Statystycznego, który podał, że produkcja przemysłowa w Polsce w lipcu wzrosła o 6,3 proc. licząc rok do roku.