OptiDrive 360 – dlaczego to działa?

OptiDrive 360 – dlaczego to działa?

Koszty eksploatacji samochodu w dużej mierze zależą o stylu jazdy kierowcy. Nie wszyscy jednak dbają o to, by zmienić swoje przyzwyczajenia na bardziej ekologiczne. Ułatwieniem w tym może być system OptiDrive 360.

Efektywna jazda samochodem skutkuje nie tylko mniejszym zużyciem paliwa. Właściwe nawyki za kierownicą to także mniejsze zużycie pojazdu, większe bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu oraz troska o naturalne środowisko. Nowe funkcjonalności OptiDrive 360 skutecznie przekonują kierowców, że ekologiczna jazda opłaca się wszystkim.

OptiDrive 360 dla firm transportowych

OptiDrive 360 to system, który monitoruje sposób prowadzenia pojazdu i w czasie rzeczywistym podpowiada, co zrobić, aby zwiększyć efektywność. Raporty tworzone na podstawie zebranych danych przesyłane są do centrali. Dzięki nim możliwe jest zidentyfikowanie tych obszarów wykorzystywania floty pojazdów, w których wprowadzenie zmian przyniesie największe oszczędności. Czytelne rankingi osiągów poszczególnych kierowców są wygodnym narzędziem do wyróżniania tych najlepszych.

Wewnętrzna motywacja kierowcy

Nagradzanie liderów i praca z tymi, którzy nie osiągają najlepszych wyników, to tylko jeden aspekt. Doświadczony menadżer wie doskonale, że najtrudniej jest zmienić głęboko zakorzenione przyzwyczajenia pracowników. Pomimo wysiłków, nie zawsze udaje się osiągnąć sukces.

System OptiDrive 360 mocno zorientowany jest na kierowcę. Przed podróżą może on swobodnie podglądać swoje dotychczasowe osiągnięcia. Dzięki temu jeszcze zanim wsiądzie do auta wie, które zachowania za kółkiem musi poprawić tym razem.

Podczas jazdy system na bieżąco podpowiada optymalne rozwiązania, a także informuje o utrudnieniach w ruchu. Złe nawyki korygowane są w czasie rzeczywistym, a progres widać natychmiast.

Po zakończeniu podróży system generuje raport, w którym w ośmiu kategoriach ocenia styl kierowcy. Postępy w nauce ekologicznej jazdy zauważalne są od razu. Kierowca otrzymuje też informację, nad czym jeszcze powinien pracować.

Podsumowanie

Doskonalenie stylu jazdy kierowców zwiększa ich bezpieczeństwo, lecz przede wszystkim pozwala istotnie ograniczyć koszty eksploatacji pojazdów. OptiDrive 360 na bieżąco analizuje aż osiem parametrów jazdy i w czasie rzeczywistym koryguje błędne zachowania za kółkiem. Dzięki temu szybko i skutecznie eliminuje błędy kierowców, co zwiększa wydajność ich pracy.