Nowoczesne podejście do usług kurierskich – z systemem WEBFLEET to możliwe

Nowoczesne podejście do usług kurierskich – z systemem WEBFLEET to możliwe

Handel wysyłkowy przechodzi w ostatnich latach niesamowitą rewolucję za sprawą ogólnego rozwoju gospodarczego, jak i technologicznego. Coraz więcej osób dokonuje zakupów za pośrednictwem internetu, co zmusza firmy kurierskie do wykorzystywania systemów wpływających na poprawę wydajności oraz skuteczności floty.

System zarządzania flotą WEBFLEET

Jednym z nich jest platforma WEBFLEET, która dostarcza szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania floty w czasie rzeczywistym. Zarówno kierowcy, jak i dyspozytor mają wgląd w stan techniczny pojazdu. Ponadto system na bieżąco informuje o usterkach w pojazdach, czy np. o konieczności wymiany płynów eksploatacyjnych.

Główną funkcjonalnością systemu jest jednak nowoczesny GPS, dzięki któremu kurierzy mogą szybko trafić do miejsca docelowego. Platforma automatycznie odszukuje najlepszą trasę biorąc pod uwagę korki, czy roboty drogowe i określa w bardzo dużym przybliżeniu czas dotarcia. Ponadto dyspozytor ma również wgląd w czasie rzeczywistym do miejsca, w którym znajduje się pojazd oraz informacji kiedy kierowca dotrze na miejsce. Może tym samym zasugerować zmianę trasy lub wydzielić do realizacji zadania inny pojazd z floty.

Możliwość raportowania i dostęp do szczegółowych danych

Rozwiązanie WEBFLEET daje również możliwość raportowania dotyczącego sposobu jazdy kierowców oraz ich wydajności. Tym samym daje podstawę do usprawniania funkcjonowania firmy kurierskiej i optymalizacji kosztów. System dokładnie pokazuje, ile czasu pojazd spędził w ruchu, a ile w postoju. Określa średnie spalanie w danym okresie, a sami kierowcy otrzymują na bieżąco. wskazówki dotyczące bardziej ekonomicznego i bezpieczniejszego stylu jazdy.

System posiada również możliwość integracji z licznymi systemami biurowymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie stworzenia takowej integracji w przypadku, gdy nie znajduje się w już istniejącej bazie. Z tego powodu WEBFLEET to obecnie lider tego typu rozwiązań dla firm kurierskich na zarówno polskim, jak i międzynarodowym rynku.