Monitoring pracy kierowców jako odpowiedź na wymagania pakietu drogowego.

Monitoring pracy kierowców jako odpowiedź na wymagania pakietu drogowego.

Zapowiadane zmiany w europejskim prawie stawiają spore wyzwania przed firmami zajmującymi się transportem międzynarodowym. Dyrektywy dotyczące płacy minimalnej, wprowadzone w Niemczech i Francji, oraz przygotowany przez Komisję Europejską tak zwany „pakiet drogowy”, wymusi wprowadzenie bardziej dokładnego monitorowania pracy kierowców oraz szukania dodatkowych oszczędności wewnątrz firmy.

„Pakiet drogowy” jest rozwinięciem sektorowym strategii Junckera, która ma sprostać wyzwaniom rozwoju do 2025 roku. Regulacja ta przewiduje między innymi, że kierowca jeżdżący na terytorium innego Państwa w UE, ma otrzymywać takie samo wynagrodzenie, jak kierowcy lokalni. W efekcie poskutkuje to wzrostem pensji polskich kierowców jeżdżących na trasach międzynarodowych, a co za tym idzie zwiększy koszty ponoszone przez krajowe firmy spedycyjne. Ponadto, w świetle zmian prawnych wzrośnie wymóg dokładności dokumentowania czasu wjazdu i wyjazdu kierowcy. Rozwiązaniem wyżej wymienionych problematycznych kwestii może być montaż umożliwiających monitoring floty w czasie rzeczywistym, systemów telematycznych.

Systemy telematyczne to świetna metoda ewidencji czasu pracy kierowców nie tylko na trasach międzynarodowych, sprawdzi się ona również w firmach poruszających się po trasach krajowych. Dzięki aplikacji, jaką oferuje firma Finder uzyskacie Państwo pełny obraz wszystkich parametrów dotyczących przewożonych ładunków, prędkości pojazdów i zużycia przez nie paliwa. Będziecie mieli również informację o aktualnej sytuacji na drogach. Uzyskane dane pomogą usprawnić działanie floty oraz ograniczyć generowane przez nią koszty.