Monitoring floty samochodowej: czy to się opłaca? – okiem specjalisty

Monitoring floty samochodowej: czy to się opłaca? – okiem specjalisty

Pracodawca oferujący swoim pracownikom auta służbowe, daje im swego rodzaju benefit. Niezależnie od tego, czy są to samochody na wyłączny użytek jednej osoby, czy samochody pulowe, zawsze oczekiwanie jest jedno – aby szanowane było mienie, jakim pracodawca dzieli się ze swoimi pracownikami.
Jak jednak sprawdzić, czy samochody służbowe użytkowane są zgodnie z wymaganiami firmy, a ich udostępnianie nie generuje niepotrzebnych kosztów? Rozwiązaniem jest system monitoringu flot samochodowych.

Dla biznesu systemy telematyczne to trwałe mechanizmy wspierające działalność operacyjną przedsiębiorcy, jego wiedzę oraz narzędzia wspierające podejmowanie decyzji. Po naszej stronie, firm z branży telematyki, jest tworzenie również rozwiązań dla kierowców, które w sposób trwały zwiększają bezpieczeństwo i ułatwiają im codzienną pracę i korzystanie z pojazdów – mówi Marek Kujawiński, dyrektor generalny w firmie Finder S.A.
Niepodważalne zalety rozwiązania monitoringu opartego o połączenie GPS, można wymieniać bez końca. Nowoczesny dostawca usług telematycznych skupia się jednak na tych głównych, czyli ekonomicznych.

 

  1. Monitoring kilometrów pokonywanych przy użyciu aut służbowych względem potrzeb i zadań pracowników
  2. Monitoring zużycia paliwa i eksploatacji aut służbowych względem pokonanych kilometrów w ramach wykonywania czynności służbowych
  3. Monitoring trasy, jaką wybrał pracownik do przebycia odcinka z punktu A do punktu B

Marek Kujawiński mówi w prost – Na naszym rynku przedsiębiorcy wciąż najczęściej skupiają się na kontroli i śledzeniu kierowców, koncentrowaniu się na nadużyciach. A w tym aspekcie króluje podejście „byle co, jak najtaniej, aby kogoś na czymś przyłapać, albo przynajmniej postraszyć”. W relacji przedsiębiorcy z kierowcą nieunikniony jest model transparentny, bo tylko współpraca daje możliwości zwiększenia bezpieczeństwa i wypracowania efektywności pracy, która przełoży się na wyniki finansowe dla obu stron.
Wszystkie te czynniki mają bezpośrednie przełożenie na obniżenie kosztów wynikających z udostępniania przez Twoją firmę pojazdów służbowych, wpływając tym samym na końcowy bilans zysków.
Inwestycja w telematyczny monitoring pojazdów służbowych nie tylko nie jest wysokim kosztem, ale zwraca się już po 3-4 miesiącach od wprowadzenia metody podnoszącej efektywność Firmy.
Zapraszamy do współpracy!

Materiał na podstawie artykułu: http://flota.com.pl/we_flocie/2776/we_flocie_swietlana_przyszlosc_monitoringu.html