Idą Święta, gra Orkiestra!

Idą Święta, gra Orkiestra!

Jurek Owsiak ogłosił temat 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki w dniu 12 stycznia 2014 roku będzie zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i służącego godnej opiece medycznej seniorów.

Finder nie przestaje grać w Orkiestrze. Dobrze czujemy się w towarzystwie ludzi o otwartych sercach i umysłach. Fundacji służymy wsparciem naszej technologii i zaangażowaniem w osiąganiu szczytnych celów.

W tym roku Orkiestra kontynuuje temat niewystarczającej opieki medycznej nad osobami w podeszłym wieku. Z całą mocą swojego autorytetu upomina się o tych, którzy często bardziej niż dzieci potrzebują opieki. Dotkliwe osamotnienie i trudne do rozwiązania kłopoty opieki nad osobami w jesieni życia są niestety zbyt powszechnym zjawiskiem. Problem jest bardzo skomplikowany i trudno liczyć na jego szybkie, całościowe rozwiązanie. Trzeba jednak, o co zabiega Orkiestra, szybko rozpocząć realne działania, a każda możliwość poprawy losu seniorów jest niezwykle cenna. Uznanie Fundacji zyskała technologia Findera wykorzystywana jako pomoc w opiece nad osobami z zanikami pamięci, których swoboda poruszania jest nadmiernie ograniczana. Przez większość czasu taki chory może – pod pewnymi warunkami – funkcjonować w sposób niemal normalny. Służy temu nasza platforma współpracująca z personalnymi lokalizatorami GPS, w które wyposażane są osoby wymagające opieki. Lokalizator (np. w formie zegarka lub breloku przy kluczach), podaje pozycję do systemu, a opiekun chorego może w dowolnym momencie sprawdzić przez Internet miejsce jego pobytu i w razie utraty orientacji szybko odnaleźć i zabrać do domu.

Nasze lokalizatory GPS będą też wykorzystywane w centrum zarządzania najbliższym finałem Orkiestry, którego bazą będzie nasze narzędzie. Lokalizatorami będą dysponować służby medyczne, a kierujący akcją uzyskają dzięki temu pełny, bieżący ogląd sytuacji, nad którą czuwają. Zarządzanie bezpieczeństwem przy pomocy naszej platformy kilkakrotnie, doskonale sprawdziło się przy okazji innej imprezy WOŚP – Przystanku Woodstock.