Łatwiejsze dostarczanie przesyłek świątecznych z WEBFLEET

Łatwiejsze dostarczanie przesyłek świątecznych z WEBFLEET

Coraz więcej osób decyduje się na kupno świątecznych prezentów przez internet. Duży wybór asortymentu oraz brak kolejek z pewnością do tego zachęcają. Niestety, w tym okresie często zdarzają się opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Kurierzy mają naprawdę dużo pracy. Dzięki platformie WEBFLEET firmy mogą zoptymalizować pracę i czas dowozu przesyłek, co pozwoli im sprawnie obsługiwać klientów.

Czym jest platforma WEBFLEET?

Podstawowym zadaniem oprogramowania udostępnianego przez platformę WEBFLEET jest właściwe zarządzanie flotą pojazdów, którą można monitorować zarządzać przez internet. Interfejs pozwala nie tylko na monitoring pojazdów, ale również ułatwia odpowiednią komunikację z kierowcą. Ta platforma umożliwia kompleksowe wsparcie dla prowadzących pojazdy oraz spedytorów. Dostarcza wielu szczegółowych danych, które pozwalają optymalizować pracę. Jak można wykorzystać jej zalety w trudnym, przedświątecznym okresie?

WEBFLEET narzędziem ułatwiającym pracę kurierów

Pierwsze tygodnie grudnia należą na pewno do najtrudniejszych dni w roku, jeśli chodzi o pracę kurierów. Liczba przesyłek, które muszą dostarczyć, jest ogromna. Pracy tej towarzyszy również stres. Wszyscy przecież wiedzą, że wiele z tych paczek zawiera świąteczne podarunki, dlatego termin dostarczenia jest niezwykle istotny. Jak WEBFLEET może pomóc kurierom w tym trudnym okresie?

Platforma ta działa przede wszystkim dlatego, że wykorzystuje aktualne dane. Otrzymujemy informacje o rzeczywistych warunkach panujących na drodze. Wiemy, które ulice są zakorkowane, czy nie wydarzył się jakiś wypadek itd. Nasi kierowcy mogą szybko zareagować i wybrać inną drogę dojazdu do klienta. Dzięki komunikacji z kierowcą możemy skierować kuriera do pracy w innym miejscu, gdzie w danej chwili przejazd jest bezproblemowy, a zatem paczki będą szybko docierać do odbiorców.

WEBFLEET oferuje firmom kurierskim wiele aplikacji, które dodatkowo ułatwią ich pracę. Przykładem może być ta, która umożliwia skanowanie kodów kreskowych, wysyłanie powiadomień do klientów czy ułatwia zaprojektowanie powiadomienia o dostarczeniu przesyłki. Pozwoli to zaoszczędzić cenne minuty, które musielibyśmy stracić przy tradycyjnym sposobie potwierdzenia.

Odpowiednia koordynacja pracy kurierów przez WEBFLEET sprawi, że nawet świąteczny okres wzmożonej pracy nie będzie już tak stresujący dla kierowców, a klientom pozwoli cieszyć się dostarczonymi na czas przesyłkami.