Kontrole podróży służbowych – wywiad dla Onet Biznes

Kontrole podróży służbowych – wywiad dla Onet Biznes

Ponad 94% firm wysyła swoich pracowników w podróże służbowe firmowymi samochodami, przy czym 22% z nich nie prowadzi żadnej polityki dotyczącej ich bezpieczeństwa na drogach – mówi dyrektor marketingu w Polsce i Europie Wschodniej w firmie TomTom Telematics, Karol Hołdyński.

Poruszył on istotne kwestie bezpieczeństwa kierowców korzystających z samochodów służbowych. Jak się okazuje pracodawcy wypadają blado w kwestii kontroli kompetencji i umiejętności swoich pracowników. 36% badanych nie prowadzi żadnych szkoleń z zakresu korzystania z auta służbowego. Co więcej, aż 7% ankietowanych firm nawet nie zweryfikowało, czy pracownik poruszający się samochodem ma ważne prawo jazdy. Tymczasem, ponad połowa managerów firm przyznaje, że ich pracownicy spowodowali lub uczestniczyli w wypadku drogowym lub stłuczce, podczas kierowania autem służbowym.

Popraw bezpieczeństwo dzięki systemowi monitoringu floty

Wypadki drogowe zawsze są związane z wysokimi kosztami dla firmy – zarówno personalnymi, jak i finansowymi. Kolizja może doprowadzić do czasowej niezdolności pracownika do pracy. A to z kolei,  ryzyko utracenia zlecenia oraz oczywiście koszty naprawy samochodu i większe stawki na  ubezpieczenie auta. Wymienione ryzyko da się zminimalizować stosując kontrole uprawnień, czy szkolenia podnoszące kwalifikacje kierowców. Można też inwestować w nowoczesne systemy kontroli kierowców i komunikacji między kierowcami a biurem, takie jak np. WEBFLEET.

Więcej szczegółów i wideo w linku poniżej.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/kontrole-podrozy-sluzbowych/9n5jzf