GPS chroni także przedmioty osobiste

GPS chroni także przedmioty osobiste

Wszyscy wiemy, że monitorowanie pojazdu jest możliwe i coraz bardziej powszechne. Zapewne większość kierowców korzysta z nawigacji samochodowej, dzięki której poruszanie się na przykład po nieznanych miastach stało się dziecinnie proste. Ale czy wiem o tym, że rozwiązanie GPS pozwala również na ochronę drobnych, ale cennych przedmiotów użytku codziennego?

Na rynku coraz powszechniej pojawiają się malutkie urządzenia, które sprawiają, że jest to możliwe. Są wielkości monety i bez trudu można je włożyć do portfela lub teczki. Jak to działa? Potrzebna jest aplikacja, którą instalujemy w naszym smartfonie, a następnie synchronizujemy z urządzeniem nadającym sygnał. Na koniec możemy przystąpić do ostatniego kroku, czyli wybrania przedmiotu, który chcemy monitorować i wyposażenia go w nasze urządzenie. Urządzenie działa w trybie ciągłym, więc przedmioty są chronione cały czas.

Po wykonaniu tych kilku prostych czynności zyskujemy pewność, że w przypadku zagubienia lub kradzieży torby lub portfela będziemy mogli bez problemu ustalić jego położenie. Będziemy zatem spokojni, że w przypadku przykrego incydentu lub w wyniku naszego gapiostwa bez problemu zlokalizujemy cenne dla nas przedmioty.

Na koniec drobna porada – jeżeli chcemy być skutecznie chronieni przed kradzieżą należy zatroszczyć się, żeby urządzenie monitorujące było dobrze ukryte. Jeżeli złodziej nie będzie miał problemu z jego znalezieniem i na przykład wyrzuceniem lub zniszczeniem – monitoring traci sens.