Jak firmy dbają o bezpieczeństwo pracowników jeżdżących samochodami służbowymi? – Rozmowa w radiu Tok FM.

Jak firmy dbają o bezpieczeństwo pracowników jeżdżących samochodami służbowymi? – Rozmowa w radiu Tok FM.

Posłuchajcie zapisu audycji „Skołowani” emitowanej na falach radia Tok FM. Gościem był dyrektor sprzedaży TomTom Telematics Polska – Marek Kujawiński. A tematem rozmowy było badanie przeprowadzone przez naszą firmę, na temat kontroli pracowników korzystających z samochodów służbowych. Ankiety przeprowadzono w kilku krajach europejskich (w tym także Polsce), wśród prawie 400 menagerów wyższego szczebla oraz menagerów, którzy bezpośrednio zarządzają flotami samochodowymi.

Samochód służbowy – narzędzie pracy

Bezpieczeństwo kierowców samochodów służbowych to temat warty uwagi. Wśród 26 tysięcy ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych, do których doszło w zeszłym roku na terenie Unii Europejskiej, ponad 40% osób straciło życie podczas pracy. Samochód służbowy w dzisiejszych czasach, nie jest już tylko domeną osób pracujących w branży związanej z transportem, stał się on takim samym narzędziem pracy jak komputer, czy telefon. Obecnie w Polsce 94% firm wysyła swoich pracowników do wykonywania zadań w samochodzie służbowym, a po drogach poruszają się, aż 4 miliony aut służbowych.

Kontrola pracowników i monitoring pojazdów

Podczas audycji omówione zostały podstawowe problemy z jakimi zmagają się pracodawcy udostępniający swoim pracownikom samochody firmowe. Wspomniano również o prostych rozwiązaniach jakie mogą  zminimalizować ryzyko zdarzeń drogowych i obniżyć koszty utrzymania floty. Takie rozwiązanie to np. WEBFLEET. Poza weryfikacją umiejętności oraz podnoszeniem kwalifikacji osób, którym udostępniamy służbowe auto dobrym pomysłem jest monitoring floty, dzięki któremu osoba odpowiedzialna za flotę firmową będzie w stanie kontrolować styl jazdy kierowców, spędzany przez nich czas za kółkiem, czy pomoże w planowaniu tras. Zapraszamy do wysłuchania opinii naszego eksperta.

Posłuchaj całej audycji klikając w link.

http://audycje.tokfm.pl/podcast/Jak-firmy-dbaja-o-bezpieczenstwo-pracownikow-jezdzacych-samochodami-sluzbowymi/53393