Finder po raz 6. wspiera bezpieczeństwo na Festiwalu

Finder po raz 6. wspiera bezpieczeństwo na Festiwalu

Już po raz szósty, organizatorzy największego festiwalu muzycznego w Europie, skorzystają z nowoczesnej technologii lokalizacji działającej w oparciu o platformę Finder Online, by wspierać służby porządkowe i ratownicze na ogromnym obszarze 21. Przystanku Woodstock.

Prawie 700 tys. uczestników i ponad 1000 osób ze służb porządkowych i medycznych na 150 hektarach terenu – tak wyglądał 20. Przystanek Woodstock w 2014 roku. Dzięki lokalizatorom personalnym zintegrowanym z systemem monitoringu Finder Online, centrum dowodzenia Przystanku Woodstock mogło szybciej i sprawniej reagować, dbając o bezpieczeństwo uczestników. Podczas tegorocznego, 21. festiwalu organizatorzy będą korzystać ze 130 lokalizatorów osobistych, w które wyposażeni zostaną liderzy Pokojowego Patrolu, patrole straży pożarnej i załogi ratownicze. Dodatkowo, karetki pogotowia ratunkowego, jednostki straży pożarnej, samochody GOPR oraz quady ratownicze zostaną wyposażone w 70 urządzeń lokalizacyjnych.

W centrum dowodzenia festiwalu, dzięki systemowi Finder Online, na ekranach wyświetlane będą uzyskiwane w czasie rzeczywistym informacje o ich położeniu. Koordynatorzy poszczególnych służb będą mieli stały podgląd swoich liderów. Niezależnie, na dużych monitorach LCD wyświetlane będą informacje o wszystkich monitorowanych lokalizatorach, które będą operowały nie tylko na terenie festiwalu, ale także wokół niego. Dzięki temu centrum dowodzenia festiwalu będzie miało pełny ogląd sytuacji i możliwość precyzyjnego i szybkiego kierowania pomocy we właściwe miejsce.

Pięcioletnie doświadczenie Finder we wsparciu bezpieczeństwa podczas Przystanku Woodstock pokazuje, że nowoczesny system lokalizacji potrafi zamienić standardowe centrum koordynacyjne w wydajny sztab dowodzenia z nieprzerwanym, precyzyjnym oglądem całości zasobów ratunkowych. Takie rozwiązania pozwalają zapewniać uczestnikom masowych imprez realne bezpieczeństwo oraz zminimalizować opóźnienia w dotarciu do miejsc ewentualnych niebezpiecznych zdarzeń. W trakcie 21. Przystanku Woodstock centrum dowodzenia wykorzystywać będzie system Finder Online 24 godziny na dobę. Operatorzy Finder będą czuwać nad poprawnym działaniem systemu i obsługą zgłoszeń alarmowych, by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Wyświetlane na ekranach dane lokalizacyjne pozwolą koordynatorom na kierowanie podległymi służbami w sposób szybki i efektywny, bez zwłoki spowodowanej ustalaniem przez radio, kto znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia.