Finder Sp. z o.o. częścią TomTom Telematics

Finder Sp. z o.o. częścią TomTom Telematics

Finder Sp. z o.o. częścią TomTom Telematics

Największy polski dostawca usług lokalizacyjnych do zarządzania flotami pojazdów Finder Sp. z o.o. został częścią europejskiego lidera rynku TomTom Telematics, którego rozwiązania telematyczne służą teraz do zarządzania ponad 600. tysiącami pojazdów. Finder zyska dzięki temu nowy impuls rozwoju w ramach organizacji wyznaczającej najnowsze trendy, o światowym znaczeniu zarówno pod względem sprzedaży jak i doświadczenia we wsparciu klientów poprzez innowacyjne produkty.

O wejściu TomTom Telematics na polski rynek zdecydowały obiecujące perspektywy jego wzrostu, doskonała pozycja rynkowa Finder Sp. z o.o. i bardzo dobra ocena oferowanych przez spółkę produktów i rozwiązań. Włączona w nowe struktury Finder będzie funkcjonowała na polskim rynku pod dotychczasową, własną marką. Dołączenie do światowego lidera rozwiązań nawigacyjnych, mapowych i telematycznych jest wynikiem strategicznego dążenia do oferowania najbardziej innowacyjnych, skutecznych i pożądanych przez użytkowników rozwiązań telematycznych na światowym poziomie. Umożliwi też pozyskanie know-how i zasobów technologicznych w nowych dla Finder obszarach. Pozwoli też rozbudować dotychczasowe kompetencje firmy, wprowadzić nowe rodzaje usług i poszerzyć dotychczasowe kręgi odbiorców. Zasoby mapowe, rozwiązania nawigacyjne TomTom i informacyjne związane z natężeniem ruchu (traffic) dają szansę na wzbogacenie produktów Finder Sp. z o.o. tak, aby oprócz funkcji kontrolno-zarządczych przeznaczonych dla kierownictwa w większym stopniu ułatwiała pracę kierowcom. Punktem wyjścia do wsparcia pracy kierowców mogą być rozwiązania nawigacyjne TomTom, w połączeniu z doskonale ocenianymi produktami z obszaru informacji o natężeniu ruchu drogowego. Korzystanie z takich możliwości powinno sprawić, że kierowcy łatwiej i sprawniej dotrą do klientów, poprawi się jakość ich pracy i wrośnie obustronna satysfakcja ze współpracy między kierowcami i centrum zarządzającym.

Doświadczenia TomTom Telematics zdobyte na innych, bardziej rozwiniętych rynkach będą niezwykle cennym wkładem w dalszy rozwój produktów Finder Sp. z o.o. Trudno byłoby znaleźć lepszego partnera i innowatora w obszarze rozwiązań „Software-as-a-Service” czy „connected car„. Bogate portfolio produktów TomTom, zarówno z rynku konsumenckiego jak biznesowego oraz doświadczenie i pozycja Finder Sp. z o.o. na naszym rynku stwarzają szansę wprowadzenia usług telematycznych w Polsce na wyższy poziom, z korzyścią dla klientów i całej branży.

O Finder Sp. z o.o.
Finder Sp. z o.o. jest zdecydowanym liderem usług telematycznych w Polsce z ponad 60. tysiącami pojazdów zarządzanych w oparciu o platformę lokalizacyjną Finder Online, która jest autorskim rozwiązaniem firmy. Łączy zaawansowany system informatyczny z technologiami lokalizacji i przesyłu danych – GPS i GSM. Na tej bazie Finder oferuje usługi stanowiące wsparcie zarządcze dla firm dysponujących mobilnymi zasobami – flotami różnego typu pojazdów, maszynami lub pracownikami wypełniającymi zadania w terenie. Korzystanie z platformy lokalizacyjnej przynosi użytkownikom potrójny efekt: podnosi efektywność, stymuluje oszczędności i stanowi niezawodne narzędzie kontrolne. Skutkuje wzrostem sprawności działania firmy i sprzyja polepszeniu wyniku biznesowego. Oprócz tego spełnia też istotną rolę w zwiększeniu bezpieczeństwa pojazdów, przewożonych ładunków i przede wszystkim kierowców.
Finder Sp. z o.o. należy do najlepiej rozwijających się firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a jej pozycję potwierdzają niezależne rankingi. Została nagrodzona „Diamentem Forbesa 2012” i obecnością w zestawieniu firm wyróżniających się największą dynamiką przyrostu wartości. Dwukrotnie uzyskała też zaszczytny tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany przez redakcję dziennika ekonomicznego Puls Biznesu firmom, które są doskonale zarządzane, dynamicznie się rozwijają i świetnie dają sobie radę w trudnych warunkach rynkowych.
Nad rozwojem platformy Finder Online pracują świetni programiści, którymi kierują laureaci światowego konkursu Imagine Cup firmy Microsoft. Ich dzieło było już trzykrotnie nagrodzone w plebiscycie Fleet Awards jako najlepsza usługa flotowa roku. O zwycięstwie, w głosowaniu internetowym, decydowali użytkownicy rozwiązań dla flot i specjaliści z branży. Europejską nagrodę za najlepszą strategię produktową w kategorii komunikacji M2M (machine-to-machine) przyznała Finder renomowana firma analityczna Frost&Sullivan. O nagrodzie zdecydowały: wielofunkcyjność zastosowań platformy, łatwa adaptacja do szczególnych oczekiwań odbiorców, intuicyjny interfejs, możliwość zastosowania w wielu urządzeniach różnych typów, całodobowe call center oraz skuteczność w realizacji założonych celów – obniżki kosztów działalności i poprawy jej efektywności.

Informacje O TomTom i TomTom Telematics znajdziecie Państwo w oddzielnym materiale prasowym, na stronie TomTom Telematics.