Doposażanie wynajmowanych samochodów

Doposażanie wynajmowanych samochodów

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Carefleet S.A. pod koniec drugiego kwartału 2016 roku, już coraz więcej firm z sektora MŚP decyduje się na długoterminowy wynajem aut – obecnie co 5 przedsiębiorstwo korzysta z usług branży CFM, a kolejne 25% przedstawicieli firm rozważa skorzystanie z nich w przyszłości.

Większość zwolenników długoterminowego wynajmu z tego sektora decyduje się jednak na wybór samochodów z podstawowym wyposażeniem, czego bezpośrednią przyczyną jest chęć zaoszczędzenia na opłatach za pojazd. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że tuż po podpisaniu umowy auto trzeba doposażyć. Co zatem zrobić z zaistniałą sytuacją? Eksperci z LeasePlan Polska pomagają w rozwiązaniu problemu.

Wbrew wszelkim chęciom uzyskania oszczędności, należy jednak zdecydować się na auta z odpowiednim wyposażeniem. Niejednokrotnie bowiem koszty doposażania pojazdów przewyższają kwotę zaoszczędzoną na wyborze modeli podstawowych. Z upływem czasu dodanie pewnych nadprogramowych części do samochodów może okazać się niemożliwe. Należy również mieć na uwadze czas, który trzeba będzie poświęcić na samo doposażanie. Jeśli jednak wciąż istnieje konieczność dokonania tej czynności, warto oddać auta w zaufane ręce, a więc do wybranej firmy CFM, która zadba o odpowiedni montaż akcesoriów.
Części, w które najczęściej doposaża się pojazdy flotowe, to haki holownicze i czujniki parkowania. Warto również zdecydować się na oddzielny montaż lokalizatorów GPS – dzięki nim możliwe będzie skorzystanie z usługi monitorowania samochodów służbowych.