Nie tylko ciągnik siodłowy – WEBFLEET umożliwia lokalizację naczep

Nie tylko ciągnik siodłowy – WEBFLEET umożliwia lokalizację naczep

System nawigacji satelitarnej staje się powoli niezastąpionym narzędziem, zwłaszcza w przypadku firm zajmujących się transportem dalekobieżnym. Moduły GPS montuje się dziś nie tylko w ciągnikach siodłowych, ale i naczepach. Pozwala to uzyskać wiele korzyści.

Zalety stosowania lokalizacji naczep WEBFLEET

Lokalizacja GPS pozwala na śledzenie naczepy w czasie rzeczywistym, dlatego stanowi skuteczne zabezpieczenie jej przed kradzieżą. Stały monitoring GPS umożliwia także szybkie reagowanie w przypadku pojawienia się problemów z ładunkiem. Dzięki informacjom przekazywanym przez urządzenie osoba zarządzająca flotą na bieżąco uzyskuje informacje na temat aktualnego położenia naczepy. W przypadku wykrycia nieplanowanej zmiany trasy lub wyjazdu sprzętu bez autoryzowanego ciągnika siodłowego operator systemu natychmiast otrzymuje na swoim komputerze alerty i powiadomienia. Oprócz kwestii bezpieczeństwa zastosowanie tego rozwiązania zwiększa również kontrolę nad realizacją powierzonych zadań.

Cechy dobrych lokalizatorów naczep

Aby monitoring GPS działał prawidłowo w każdych warunkach, nadajnik montowany na naczepie musi być wyposażony w wytrzymałą i szczelną obudowę chroniącą zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezwykle ważne jest niezależne zasilanie, które pozwala na działanie modułu i wysyłanie sygnału nawet wtedy, gdy naczepa nie jest podłączona do ciągnika siodłowego. Warto również sprawdzić, jak często nadajnik przekazuje sygnał z pozycją naczepy do centrali – im częściej, tym lepiej.

Podsumowanie

Decydując się na zakup i montaż lokalizacji GPS do naczep, warto zwrócić uwagę, czy proponowany system został stworzony specjalnie w tym celu, czy też jest to jedynie monitoring pojazdów GPS zaadaptowany do nowych potrzeb. Tylko korzystanie z najwyższej jakości sprzętu pochodzącego od renomowanych producentów, pozwala zmaksymalizować efektywność wykorzystania naczep, a przy okazji zwiększa bezpieczeństwo przewożonych towarów.